Kalıp Vitrini

XML Bayiliği

XML Bayiliğimiz ücretsizdir. Web sitenize, pazar yeri mağazanıza ürünlerimizi kolayca ekleyebilir, istediğiniz fiyattan satış yapabilirsiniz. Siz satarsınız, biz sizin için hazırlar ve gönderim sağlarız.
Hiç bir kısıtlama bulunmaz. Kalıp Vitrini bünyesinde sunduğumuz tüm ürünlere XML bayilik alabilirsiniz.

Bizimle birlikte kendi işinin patronu olabilirsin. 

lazy

XML Bayilik Sistemi Nedir?

Bugün stoksuz e-ticaret olarak da adlandırılan dropshipping mantıklı alışveriş, XML bayiliği ile çok daha esnek ve kolay bir yapı kazanmıştır. 

Dropshipping (XML Bayilik Sistemi) sayesinde depoya ihtiyaç duymazsınız. Ürün stoklamanıza, önceden satın almanıza gerek yoktur. Sipariş geldikçe tedarikçiye bildirim geçmeniz  yeterlidir. Ayrıca kargo, tedarik, gönderim süreçleriyle de ilgilenmezsiniz. Sizin yerinize tedarikçi birimler bu işi üstlenir. 

Siz, çevrim içi mağazanızda XML bağlantısı ile ürünleri satışa sunar ve istediğiniz fiyatlandırmayı, kar oranını belirleyebilirsiniz. Genel olarak dünya geneli  yaygın XML bayiliği bu şekildedir. XML bayilik veren toptancı veya tedarikçiler genelde yüksek oranda stoğa ve bol miktarda ürün yelpazesine sahiptir. Fakat biz Kalıp Vitrini gibi özel üretim konseptiyle faaliyet gösteren üretici firmalar, bu XML bayilik sistemini kendisine göre özelleştirebilmektedir. 

Kalıp Vitrini XML Bayiliği

XML Bayilik Sistemimiz %100 ücretsizdir. Ek abonelik, XML bağlantı ücreti, paket ücreti  vb. bulunmaz. Dilediğinizde başvuru yapabilir ve aktif olmak zorunda kalmazsınız. Sipariş vermeseniz de bayiliğiniz aktif tutulur. Belli kota veya limit bulunmaz. 

Depoya ihtiyacınız yok. Stok tutmanıza gerek yok. Belli oranda ön sipariş vermek zorunda değilsiniz. Başvuru için aşağıda belirtilen şartları yerine getirmeniz yeterlidir. 

Sipariş ve Gönderim Süreci

Kendi web siteniz veya herhangi bir pazar yerinden aldığınız siparişi bize web sitemiz üzerinden sipariş geçmeniz gerekiyor. Bayi olarak tanımlanan hesaplara normal satış fiyatları değil, %10 ila %15 arası değişen indirimli fiyatlar gösterilir ve uygulanır. Bu yüzden bizim web sitemizdeki satış fiyatlarının altında ürünlerimizi satın alırsınız. 

Siparişinizi ödemeli olarak bize iletirsiniz. Teslimat adresine müşterinizin alıcı adresini, fatura adresine de sizin kendi fatura adresinizi girmeniz gerekir. Sizden gelen siparişlerde kesinlikle Kalıp Vitrini olarak bir bilgi, tanıtım logosu vb. bulunmaz. Sizin adınıza gönderim yapılır. 

Üretim bazlı olduğu için ürüne göre kargoya verme süresi değişkendir. Genelde aynı gün teslimat yapılabildiği gibi 2 ila 3 iş günü içerisinde de teslimat durumu bulunur. 

Kullanılan Paketleme - Ambalaj Malzemeleri

Sizden gelen siparişler markasız ve Kalıp Vitrini logosu olmadan gönderilir. Size ait kargo, ambalaj var ise onlarla gönderim yapılır. 

Kargo Firması

Genel itibarıyla PTT Kargo ile siparişleri gönderiyoruz. Şayet sizin özel anlaşmalı kargonuz var ise önceden bize bildirmeniz ve uygunluk durumunu analiz etmemiz gerekmektedir. Aksi durumda tüm siparişler PTT Kargo ile gönderilir.

Faturalandırma Süreci

Tarafınıza gelen siparişleri kontrol etmek ve doğru işlemek sizin sorumluluğunuzdadır. Siparişi mutlaka web sitemize doğru olarak girmeli ve sipariş oluşturmalısınız. Ayrıca size ait kargo etiketi veya fatura görselini de yüklemelisiniz. 

Fatura sizin adınıza e-Arşiv olarak kesilir. Müşterilerinize faturalandırmayı sizler yaparsınız. Fatura tutarı bizden aldığınız fiyat üzerinden yapılmaktadır. 

 

XML Bayisi Olmak İçin Yapılması Gerekenler ve Şartlar

Kalıp Vitrini XML Bayisi olabilmek için öncelikle aşağıdaki şartların yerine getirilmesi gerekir. Akabinde başvuru formunu doldurmanız yeterlidir.

XML Bayilik Başvuru Şartları

Şahıs veya farklı statüde resmi geçerliliği bulunan, vergi mükellefiyeti  olan şirket sahibi olmak. XML yüklemesi için aktif bir Web site veya pazar yeri mağaza hesabına sahip olmak. Web site sahipleri için kurumsal web site uzantılı E-mail (info@kalipvitrini.com gibi) adresine sahip olmak. Pazar yeri mağazalarında ise mağaza adına özel E-mail adresine sahip olmak. Başvuru esnasında istenilen belgeleri ibraz etmek (Vergi Levhası, Yetkili Kişi İletişim Bilgileri vb.) 
Kalıp Vitrini

XML Veri Detayları

Başvuru sonrası 3 iş günü içerisinde başvurunuz incelenip değerlendirilmektedir. Onaylanan başvurulara Email olarak dönüş yapılır. XML Linkleri ve diğer tüm detaylar Email olarak iletilmektedir. 

XML Linklerimiz genellikle haftalık güncellenmektedir. 

Email olarak size iletilen Bayi Destek Hattından bizlere ulaşabilir, detaylı bilgi alabilirsiniz. 

Önemli Bilgiler