Tedarikçi Olmak İstiyorum
Üretici misiniz?

Kalıp Vitrini Tedarikçisi Ol

Kalıp Vitrini e-Ticaret Sitesi ve Pazar Yeri Mağazalarında Sen de Satış Yapmak İster misin?

Kalıp Vitrini Üretim Atölyesi ve Mağazası olarak “Kalıp Vitrini” markasıyla büyümeye devam ediyoruz. Bu doğrultuda ülkemizin ev hanımı ve küçük üreticilerini desteklemek amacıyla tedarikçi hizmetimizi geliştirmeye karar verdik. Evden veya minik bir atölyeden mum, saksı, biblo, dekoratif ürün veya silikon kalıp üretmeye ve satmaya çalışan birçok girişimci bulunuyor. Bunları desteklemek, teşvik ve gelişim süreçlerine ek katkı sağlamak istiyoruz. Bu doğrultuda siz üretin biz satalım. Operasyonel tüm süreci birlikte yürütelim. 

Müşterilerimizin ihtiyaçlarını karşılayacak ürünleri üreten, temin eden herkesin katılabileceği modelde tedarikçi sistemi geliştirdik. Sürekli olarak ürün çeşitliliğimizi artırmak için yeni tedarikçi ve üreticilerle çalışmak istiyoruz. 

Web sitemizin ürün konseptine uygun ürün üretiyor veya tedarik ediyorsanız siz de aramıza katılabilirsiniz. Sizi aramızda görmek isteriz.

Tedarikçi sistemimiz 2 farklı konsepte yürütülmektedir; 

 1. Perakende Üretici Modeli, 
 2. Toptan Üretici Modeli. 

Perakende Tedarikçi Modeli

Perakende tedarikçi modeli, doğrudan sipariş üzerine üretip veya ürettiklerinizi paketleyip gönderim yaptığınız tedarikçi modelimizdir. Ürünleriniz web sitemizde ve pazar yeri mağazalarımızda diğer Kalıp Vitrini ürünleri gibi sergilenir ve satışa sunulur. Sipariş geldiğinde size iletim ve detaylar aktarılır. Siz ürünü paketler ve kargoya verirsiniz. Kargo ücreti ödemezsiniz. Siparişiniz adrese teslim edildiği hafta içerisinde ödemeniz yapılır. 

Ürün görsel ve açıklamalarını bize iletebilir veya listemizde bulunan ürünlere tedarikçilik / üreticilik edebilirsiniz.

Toptan Üretici Modeli

Ürettiğiniz veya üreteciğiniz ürünler genelde toptan olarak sizden Kalıp Vitrini olarak satın alınır ve kendi depomuzdan çıkışları tekil olarak yapılır. Bu doğrultuda toplu olarak üretip gönderim yaparsınız. Teslimat yapıldığı hafta içi ödemeniz yapılır. 

Her iki tedarikçi modelimizde de ödemeleriniz aylık veya haftalık bekletilmez. Adrese teslim edilip müşteri tarafından onaylandığında ücretiniz hesabınıza yatırılır. 

Aşağıda “Tedarikçi Olmak İstiyorum” formumuzu doldurup bize iletmeniz yeterli. 7 iş günü içerisinde inceleme sağlanıp size dönüş yapıyoruz. Ürün yelpazemize uygun ürün üreticileriyle genelde çalışmayı tercih ediyoruz. Bu kapsamda onaylanan tedarikçilere prosedürler aktarılmaktadır. 

Şartlar

Perakende Tedarikçi Modelinde şirket, kurum vb. olmanıza gerek yok. Vergi mükellefiyeti aramıyoruz. Ev hanımı, evden çalışanlar, genç girişimciler başvurabilir. Vergi mükellefi olan firmalar içinde kısıtlama bulunmuyor. Onlar da perakende tedarikçi modeli üzerinden ürün satışı yapabilirler. 

Toptan Tedarikçi Modeli için firma olunması zorunludur. Vergi mükellefi olmanız, fatura kesmeniz gerekmektedir. 

Kalıp Vitrini markası olarak başta kendi web sitemiz olmak üzere Trendtol, Çiçeksepeti, N11, PTTAVM, Amazon gibi birçok pazar yerinde bulunuyoruz. Birçok web sitede ürünlerimiz bayilerimiz tarafından satışta. Web site, pazar yeri vb. mağazalarıyla uğraşmadan ürünlerinizi satışa sunabilirsiniz. 

Düzenli reklam ve kampanya çalışmaları yapıyoruz. Sizin ek bir bütçe ayırmanıza, pazarlama çalışması yapmanıza gerek yok. Siz sadece üretin ve gönderin. Diğer tüm işlemleri bizler gerçekleştiriyoruz. 

Özellikle ev hanımları, evden üretim yapanlar, sanat atölyeleri, eğitim kurumları vb. dekoratif ürün ve hediyelikler üreten kişi ve firmalar için idealdir. Firma sahibi olmayan, evden iş yapmak isteyen, hediye ve süs eşyası üreten kişilere ideal bir iş olanağıdır.

Tedarikçi Olma Süreci - Şartlar ve İlkeler

Öncelikle tedarikçi olmak için aşağıdaki formu eksiksiz doldurmanız ve başvuru yapmanız gerekmektedir. Başvurunuz 7 iş günü içerisinde incelenip sizlere dönüş yapılır. Onaylanan tedarikçiler ile sözleşme imzalanmaktadır. 

Tedarikçi Olma Süreci

 1. Formu  eksiksiz doldur ve başvurunu yap. 
 2. Onay maili geldiğinde tarafımıza ürün katalogunu ilet. (Ürün ismi, görseli ve fiyatı belirtilmiş bir excel veya mail de iletebilirsiniz.) 
 3. Ürün yükleme uzmanlarımız tarafından ürünleriniz derlenip satışa açılacaktır. 
 4. Sipariş geldiğinde size sipariş pusulası Email olarak iletilecektir. Bu pusulaya göre siparişi hazırlayıp kargolamalısınız. 
 5. Sipariş adrese teslim olduğunda, satış ekibimiz inceleyip onaylayacak ve muhasebe birimimize ödemeniz bildirilecektir. Hafta içi 3 iş günü içinde sözleşmede belirtilen IBAN’a ödemeniz yapılacaktır.

Tedarikçi Olma Şart ve İlkeleri

Kalıp Vitrini tedarikçisi olmayı kabul eden, onaylanan tüm tedarikçilerimiz, aşağıdaki temel ilkeleri kabul ettiğini ve uyacağını taahhüt etmiş sayılır. 

 1. Ürünler Kalıp Vitrini markasına uygun olarak kaliteli ve özgün olmalıdır. 
 2. Kusurlu – hatalı ürün üretimi veya gönderimi kesinlikle kabul edilmez. 
 3. Paketleme ürünün kargoda hasar görmeyecek şekilde sağlam ve korunaklı yapılmalıdır. 
 4. Tüm paketler üzerinde mutlaka “Kalıp Vitrini Sipariş Pusulası” bulunmalıdır.
 5. Siparişler size belirtilen süre içerisinde hazırlanıp kargoya verilmelidir. Gecikme durumunda ek cezai işlem söz konusu olabilmektedir. 
 6. Kendi markanızla ürün üretip satıyorsanız başvuru formunda belirtmeli ve onay almalısınız. Onaylı tedarikçiler kendi markalarıyla gönderim yapabilirler. (Yine de Kalıp Vitrini Sipariş Pusulası Eklenmek Zorundadır.) 

Genel Süreçler

Üretim Süreci

Perakende veya toptan her iki tedarikçi modelinde de ürün üretim ve sipariş durumunu ürün odağında bize belirtmelisiniz. Hangi ürünler stoklu, hangisi siparişe göre üretiliyor, hangi ürün stoksuz satışta belirtilmelidir. Ona göre ürün satışında bu husus müşterilerimize belirtilecektir. 

Sipariş Alma Süreci

Siparişler doğrudan bizim tarafımızdan size Email olarak iletilmektedir. Email içerisinde sipariş detayı ve gönderim adresleri belirtilmiştir. 

Sipariş aldığınızda belirtilen süre (genelde 2 gün) içinde siparişi hazırlayıp kargoya vermelisiniz. 

Kargoya vermeden önce mutlaka ürünün hazır halini ve paketlendikten sonraki halini resim çekim bize iletmeniz istenmektedir. 

Teslimat Süreci

Hazır olan siparişleri size iletilen sipariş pusulasındaki kargo firmasına vermeniz gerekiyor. Kargo için ücret ödemezsiniz. Kargo bize aittir. Belirtilen kargo kodunu şube görevlisine iletmeniz yeterli. Paket üzerine bizim sipariş pusulamızı eklemeniz bu yüzden önem arz ediyor.

Ödeme Süreci

Sipariş müşteriye teslim edildikten sonra satış ekibimiz tarafından onaylanmakta ve muhasebeye iletilmektedir. Hafta içi 3 iş günü içinde IBAN’a ödeme yapılmaktadır. 

İptal – İade Süreci

Hatalı – kusurlu gönderilen siparişlerde ödeme yapılmaksızın ürün size iade gelecektir. Bu durumda kargo ücretleri de sizden kesilecektir. Bu yüzden ürünün kargoda hasar görmeden müşteriye ulaştırılması için doğru ve etkili paketleme yapmanız gerekiyor. 

Müşterilerden gelen iptal – iadeler doğrudan önce Kalıp Vitrini deposuna ulaşacağından inceleme yapılmakta ve doğru paketleme olup olmadığı tespit edilmektedir. 

Tedarikçi Kayıt Silme Süreci

Artık üretmeyecek veya bizim tedarikçimiz olmak istemediğiniz durumlarda info@kalipvitrini.com adresine “tedarikçi hesabımın kapatılmasını istiyorum” şeklinde sebep ve detay paylaşarak gönderim yapmanız yeterlidir. 

Ürün Fiyatlarının Belirlenmesi

Ürettiğiniz ürünün taban satış fiyatını siz belirlersiniz. Ancak müşterilere sunulan fiyatlar Kalıp Vitrini markasının sorumluluğu ve kontrolündedir. Kalıp Vitrini, istediği fiyata ürün satma veya indirim yapma hakkına sahiptir. Size belirlediğiniz taban fiyat her zaman ödenir. 

Tedarikçi olma konusunda farklı sorularınız varsa info@kalipvitrini.com adresinden bize ulaşabilirsiniz. 

Tedarikçi Başvuru Formu