Geri ödeme, değişim ve iade konusunda yardımcı yaklaşım sergiliyoruz. Ürünlerimize güveniyoruz. Bu yüzden değişim, iptal ve iade konusunda şeffaf tavır sergilemekteyiz.

Kalıp Vitrini (Kalipvitrini.com), Çevrim içi mağaza olarak bünyesindeki ürünlerin büyük çoğunluğunu kendisi üretmekte, pazarlamakta ve gönderimini yapmaktadır. Bütün ürünler aksi belirtilmedikçe üretici firma garantisi altındadır. Kendi ürettiklerimiz, bizim garantimiz altında, diğer ürünler ise üretici olan diğer firmaların garantörlüğündedir. Bir üründe garanti şartları kargo tesliminden itibaren başlar. Garanti şartlarının geçerli olması için ise kargo tesliminde ürünün alıcı tarafından kontrol edilmesi gereklidir. Hasar, eksik, arıza vb. olması durumunda mutlaka kargo görevlisine tutanak tutturulmalı ve ürün teslim alınmalıdır.

Garanti Kapsamı Dışı Haller

 • Ürün üzerinde yapılan değişiklikler,
 • Ürünün deforme olması veya orijinal tasarım kutu / ambalaj halinin bozulması garanti kapsamı dışında değerlendirilmektedir.
 • Ürün detay sayfasında ölçü ve boyut bilgileri yer verilmekte, bulunmayanları ise soru-cevap kısmından veya WhatsApp üzerinden sormanızı rica ediyoruz. Ölçü – boyut kaynaklı iptal talepleri işleme alınmamaktadır. İptal – iade kabul edilmemektedir.

Ürün İptal ve İade Şartları

Kalıp Vitrini (Kalipvitrini.com), üzerinden aldığınız tüm ürünler hatalı, eksik, sorunlu olması durumunda iade edilebilir. Cayma hakkı yasal olarak “Silikon Kalıplar” hariç diğer tüm ürünler için 7 gündür. Teslimattan itibaren 7 gün içerisinde iptal – iade sürecini başlatmanız gerekmektedir. Tarafımıza iptal – iade talebi ilettikten ve bizden teyit aldıktan sonra ürünü kargoya teslim edip, depo adresimize gönderebilirsiniz. Yasal 7 günlük cayma hakkı sadece hasarlı, sorunlu ürünler için geçerlidir ve bu yasal süre geçtikten sonra iptal – iade kabul edilmez.

Silikon kalıplarda ise iade süresi ürünün size tesliminden itibaren 48 saat (2 gündür). Bu süre içerisinde iptal – iade sürecini başlatmanız ve ürünü kargoya vermeniz gerekmektedir. Hasarlı, kusurlu ürünlerde sadece geçerli olmak üzere bu yasal hakkınızı kullanabilirsiniz. Bu hak, teslimat ile birlikte başlar ve 48 saat geçerlidir. Akabinde iptal – iade kabul edilmez.

İadesi tarafımızdan onaylanan siparişlerde gönderi tarafımıza ulaşmadan ücret iadesi yapılmamaktadır.

Bir üründe yasal 7 günlük cayma hakkını, silikon kalıplarda da 2 günlük cayma hakkını uzatmak, her türlü koşulda iptal-iade hakkı elde etmek için “Ek İptal-İade Güvencesi” satın alınmalıdır. Ek İptal-İade Güvencesi satın alınan ürünlerde 30 gün içerisinde koşulsuz (Ürün hasar görmemek kaydıyla) iade kabul ediyoruz. Ürüne zarar verilmesi durumunda iptal-iade kabul edilmez.

Sipariş edilen ürünlerde hata müşteri/alıcı kullanımından kaynaklı olması halinde iade gerçekleşmez. TC. Yasaları gereği ürün iade ve değişim şartları, 4077 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun gereği uygulamalar esastır.

İptal, Değişim – İade Esasları ve Önemli Hususlar (Ek İptal Güvencesi Olmayan Siparişler İçin Geçerli)

 • Kullanıcı kaynaklı sorunlardan veya keyfi iptal taleplerinde tüm kargo ücretleri müşteriye aittir. Kargo ücreti kesilerek ücret iadesi yapılır.
 • Silikon kalıplarda iptal – iade ürün kullanıldığı sürece bulunmaz. (Memnuniyet için istisnai olarak iptal, değişim veya iade yapma hakkını Kalıp Vitrini Mağazası olarak saklı tutarız.)
 • Eksik gönderilen ürünlerde taraflar anlaşmalı olarak süreci yönetir. Ürünün müşteride bırakılması Malzeme Gross tasarrufundadır. Yeniden eksik ürün gönderiminden doğan kargo masrafları “Kalıp Vitrini” tarafından ödenir.
 • İptal iade talebinde mutlaka sipariş pusulası veya e-Fatura tarafımıza iletilmelidir. İletimi yapılmayan iptal talepleri işleme alınmaz. Tarafımıza bildirim sağlanmadan ürünün geri gönderilmesi durumunda iade yapılmaz.
 • Silikon kalıplar haricindeki diğer tüm ürünlerde iptal – iade için yasal süre 7 gündür. Ürün elinize ulaştıktan itibaren 7 gün içerisinde iptal – iade yapabilirsiniz. Hafta sonları bu gün sayısına dahildir.
 • Web sitemiz dışında Trendyol, Azall, N11, Hepsiburada, PTT AVM, vb. pazar yerlerinden satın aldığınız ürünlerde iptal – iade hak ve süreci ilgili pazaryeri iade politikasına tabidir. Web sitemizden bağımsız olup, iade kabul edilmeyecektir.
 • Bayi, tedarikçi, XML Dağıtıcı, e-ticaret bayisi vb. üzeri ürünlerimizin satışını yapan 3. taraf platformlarda sağlanan iptal ve iadeler de ilgili dağıtım platformunun iptal – iade sürecine tabidir. Malzeme Gross sorumlu olmadığı gibi yaptırım da uygulayamaz. Bizim iade hakkı sunduğumuz ürünlerde 3. taraf dağıtıcı – satıcı platform iade kabul etmeyebilir ve bunu saklı tutma hakkına sahiptir.
 • İadelerde kargo ücretleri müşteriye aittir. Kargo ücreti kesilerek kalan tutar iade edilir.

Ek İptal – İade, Değişim Güvencesi – KOŞULSUZ İPTAL – KESİNTİSİZ ÜCRET İADESİ SAĞLIYORUZ.

Birçok firmada bulunmayan özel bir iptal-iade olanağı sunuyoruz. Çevrim içi Kalipvitrini.com ürünlerimizde tüm ürünler için geçerli olmak üzere %100 iade garantisini Ek İptal – İade, Değişim Güvencesi” paketi ile sunuyoruz. Sipariş esnasına ek güvence bedeli ile satın alınan ürünlerde 30 gün koşulsuz iptal – iade hakkında sahipsiniz. Standart iade politikalarına ek olarak;

 1. İptal – İade süresi 30 gündür. 30 gün içerisinde iptal-iade talebinde bulunabilirsiniz.
 2. Koşul ve gerekçe ne olursa olsun, ürünü iade edebilirsiniz. Tek şart, ürünün zarar görmemesidir. Ürüne zarar verilmesi durumunda iade kabul edilmez ve iptal – iade güvence bedeliniz yanar. Güvence beledinde iade yapılmamaktadır.
 3. İptal ve İadelerde kargo ücreti ödemezsiniz. Gönderim bedelleri ücretsizdir.
 4. Ek İptal – İade Güvencesi ürün bazlıdır ve ilgili sipariş içerisinde geçerlidir. Yalnızca web sitemizden alınan ürünler için geçerlidir.

İptal – İade ve değişim hakkı ürün bazlıdır ve bir defaya mahsustur. İade hakkı kullanımında bu hak kullanılmış sayılır. İptal ve İade hakkı kapsayan ürünlerin iadesinde ürün için ödediğiniz ücret iade edilir. Kargo ücreti ve iptal güvence bedeli geri iade edilmez. Sadece ürün ücreti için geçerlidir.

Ürün size ulaşmadan , hazırlanma sürecinde iptal – iade talep ederseniz iptal – iade güvenceniz varsa ücretin tamamı, (güvence bedeli hariç) iade edilir.

İptal – İade Hakkı Olmayan Ürünler

İptal hakkı tüm ürünlerde geçerli değildir. Ek iptal-iade güvence paketi de geçerli olmayan bu ürünler kişiye özel veya tek kullanımlık olduğu için iptal – iade kabul edilmez.

 • Kişiye özel hazırlanan ürünler,
 • Tek seferlik kullanımı olan ürünler,
 • Kişisel hijyen kuralları gereği farklı kişilerce tekrar kullanılamayacak ürünler vb.

İptal, Değişim ve İade taleplerinizi “info@kalipvitrini.com” mail adresimiz veya İletişim formu üzerinden yapabilirsiniz.

Standart İptal – İade Kapsamında Mesafeli Satış Sözleşmesindeki Kabul Ettiğiniz Yükümlülük Metni

CAYMA HAKKI: 
Alıcı, sözleşme konusu ürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa tesliminden itibaren yedi (7) gün içinde cayma hakkına sahiptir. Cayma hakkının kullanılabilmesi için bu süre içinde SATICIya faks veya elektronik posta ile bildirimde bulunulması ve ürünün 7. madde hükümleri çerçevesinde kullanılmamış ve ambalajının zarar görmemiş olması şarttır. Bu hakkın kullanılması halinde, 3. kişiye veya Alıcıya teslim edilen ürünün SATICIya gönderildiğine dair kargo teslim tutanağı örneği ile satış faturası aslinin iadesi zorunludur. Bu belgelerin ulaşmasını takip eden 7 gün içinde ürün bedelinin ALICInın kredi kartı hesabına iade edilmesi için SATICI ilgili banka nezdinde girişimde bulunur. Ürün bedelinin iadesinde banka tarafındaki aksaklıklardan dolayı SATICI sorumlu tutulamaz. Satış faturasının aslının gönderilmemesi durumunda katma değer vergisi ve varsa diğer yasal yükümlülükler iade edilmez. Cayma hakki nedeni ile iade edilen ürünün kargo bedeli ALICIya aittir. Ayrıca, niteliği itibarıyla iade edilemeyecek ürünler, tek kullanımlık ürünler, kopyalanabilir yazılım ve programlar, hızlı bozulan veya son kullanım tarihi geçen ürünler için cayma hakki kullanılamaz. Her türlü yazılım ve programlar, DVD, VCD, CD ve kasetler, Bilgisayar ve kırtasiye sarf malzemeleri (toner, kartuş, şerit vb.) ve Hür türlü kozmetik ürünlerinde cayma hakkinin kullanılması, ürünün ambalajının açılmamış, bozulmamış ve ürünün kullanılmamış olması şartına bağlıdır.

YETKİLİ MAHKEME: 
Is bu sözleşmenin uygulanmasında, Sanayi ve Ticaret Bakanlığınca ilan edilen değere kadar Tüketici Hakem Heyetleri ile ALICInın veya SATICInın yerleşim yerindeki TÜKETICI MAHKEMELERI yetkilidir. Siparişin elektronik ortamda onaylanması durumunda, ALICI is bu sözleşmenin tüm hükümlerini kabul etmiş sayılır.

İptal – İade ve Değişim Süreci

Sipariş elinize ulaştıktan itibaren iptal – iade ve değişim hakkınız başlar. Tarafımıza iade talebi açmanız gerekmektedir. Talebiniz onaylanıp size Kargo Kodu verilecektir. Akabinde ürünü gönderebilirsiniz. İptal – İade veya Değişim Talepleriniz için lütfen “Kolay İade” sayfamızı inceleyiniz.

İade Gönderim Adresi ve Kargo

İptal – İade veya değişim süreci başlatılan, tarafımızdan onaylanmış iadelerinizi formda tercih ettiğiniz kargolardan onaylanmış olan kargo firması ile depo adresimize göndermenizi rica ediyoruz.

Kalıp Vitrini Depo – İade Adresi: İlimtepe Mahallesi 14. Sokak 1. Etap  No:43, D: 11 Körfez/Kocaeli