Kurumsal Bayilik ve Fason Üretim
Kurumsal Bayilik Nedir?

Kurumsal Bayilik, ana firmaya ait ürünlerin bölgesel veya alt kırılım ile hizmet sunan farklı bir firma veya kişi tarafından satışının yapılmasıdır. Belli bir anlaşma dahilinde ana firma ile bayi firma arasında ticari iş birliği sağlanmasıdır. Böylece bayinin ana firma ürünlerini pazarlama hakkına sahip olması ve uyguna temin edebilmesidir. 

Fason Üretim Nedir?

Fason Üretim, bir firma veya marka adına farklı bir imalatçının üretim yapmasıdır. Üretilen ürünlere fason üretim alan marka logosu basılmaktadır. Üretimi A firması yapıyor olsa da, B firması adına üretmektedir ve ürün marka, tanıtım ve tüm verileri B firmasına aittir. Ürünün pazarlama ve satışı da B firması (fason üretim hizmeti alan) tarafından yapılır. 

Kalıp Vitrini Kurumsal Bayilik ve Fason Üretim Hizmeti Nedir?

Kalıp Vitrini Üretim Atölyesi ve Mağazası olarak üretimini yaptığımız silikon kalıp, dekoratif obje vb. ürünleri sizin markanıza özel üretebiliyoruz. Sizin adınıza paketlenme, logolama vb. yapıyoruz. Kurumsal Bayilik ve Fason Üretim kapsamında sözleşme imzalanmakta ve kurumsal iş birliği başlatılmaktadır. İster bizim markamızla ürünleri temin edip pazarlayabilir, ister sizin markanıza üretimini yaptığımız ürünleri pazarlayabilirsiniz. 

Neden Kurumsal Bayilik ve Fason Üretim Hizmetimizden Faydalanmalısınız?

Öncelikle bu hizmetimizden kendi markasını kurmak ve markası adına üretim yaptırmak isteyen, üretim atölyesi bulunmayan kişilerin faydalanmasının daha kazançlı olacağını belirtebiliriz. 

Atölye, üretim vb süreçlerle uğraşmanıza gerek kalmadan siz, sizin markanıza özel ürün üretip sadece pazarlama ve kargolama sürecini yürütebilirsiniz. 

Ürünler toplu olarak tarafınıza üretilip, gönderilir. Böylece hem daha uyguna üretim yaptırabilir, hem kendi markanızla satış yapabilirsiniz.

Kalıp Vitrini Atölyesi

Kurumsal Bayilik ve Fason Üretim

Süreç ve Detayları

Başvuru Süreci

Başvuruları yazılı olarak "info@kalipvitrini.com" email adresimize sadece kabul etmekteyiz. Detaylar için bizimle telefon veya WhatsApp üzeri görüşebilirsiniz. 

 

Başvuru Koşulları

Aşağıdaki koşulları karşılıyorsanız başvuru yapabilirsiniz: 

 • Resmi - yasal firma sahibi olmak, 
 • Marka tescil belgesine sahip olmak, 
 • Resmi web site, herhangi bir satış platformunda veya fiziki mağaza sahibi olmak. 
Anlaşma ve İş Birliği Koşulları

İşbirliği sağlanabilmesi, Kurumsal Bayilik ve Fason Üretim çalışmalarımızı birlikte başlatabilmemiz için aşağıdaki koşullara uyulması gerekmektedir. 

 • Yazılı başvuru yapılması ve talep edilen belgelerin tarafımıza iletilmesi gerekir. 
 • Sözleşme iki taraflı imzalanmalıdır. 
 • En az 3 çeşit üründen en az 10 adet alım yapılması gerekmektedir. Aylık veya haftalık bir kota sınırı bulunmaz. İhtiyaç duydukça üretim talebi gönderebilirsiniz. 
 • Talepler yazılı olarak tarafımıza iletilmeli ve ödeme gerçekleştirilmelidir. 
 • Ön ödemeli çalışılmaktadır. 
 • Faturalandırma teslimattan itibaren 7 gün içinde tarafınıza yapılır. 
 • Üret - Gönder - Öde konsepti değiş, Sipariş - Öde - Üret - Gönder konsepti ile çalışılmaktadır. 
 • Ödemesi yapılmayan talepler işleme alınmaz. 
Üretim Safhası

Talebiniz tarafımıza ulaştığında markanıza özel üretim başlatılır. Ürünlerde özelleştirme yaptırabilir, renk ve çeşit seçimi yapabilirsiniz. Paketleme talep edebilirsiniz. 

Tarafımıza göndereceğiniz markalı paketlerle paketleme yapılmaktadır. 

Hazırlama Süresi

Ürün üretim ve hazırlama süresi talep ettiğiniz miktara ve ürün özelliklerine göre değişmektedir. 

Paketleme Süreci

Ürünler standart konseptte markasız ambalajlamaya tabi değildir. Bu yüzden markanıza özel ambalaj ve paketleri tarafımıza ulaştırmanız veya bizim yaptırmamız için sipariş vermeniz gerekmektedir. 

Üretimi yapılan ürünler sizin markanıza özel ambalajlarla paketlenir ve koli olarak kargolanır.

Teslimat Süreci

Ürünler kolide paketli olarak sizin anlaşmalı olduğunuz kargo ile alıcı ödemeli olarak gönderilmektedir. Yakın mesafelerde tarafımızdan elden teslimat yapılmaktadır. 

Ödeme ve Faturalandırma Süreci

Talepleri detaylı bilgi ile yazılı kabul ediyoruz. Talep akabinde sadece EFT/Havale ödeme ile ücret ödemesini yapabilirsiniz. Ödeme sonrası üretim ve gönderim yapılmaktadır. 

Ürünler size ulaşıp teslim edildikten itibaren 7 iş günü içerisinde faturanız Email adresinize e-Fatura olarak gönderilecektir. 

İptal - İade ve Değişim Süreci

Markanıza özel üretildiği için iptal - iade bulunmamaktadır. Kusurlu, hasarlı ürünlerde ise değişim sunulmaktadır. 

Cayma Hakkı

Sözleşme ve anlaşma sonrası cayma hakkına her zaman sahipsiniz. Üretimdeki ürün teslimatını aldıktan sonra dilediğiniz zaman sözleşmeyi tek taraflı fes edebilirsiniz. Herhangi bir yaptırım uygulanmamaktadır. 

Fiyatlandırma

Fiyatlandırma talep ve anlaşmaya göre değişiklik göstermekte ve yazılı olarak size teklif sunulmaktadır. 

Kurumsal Bayilik ve Fason Üretim

Sıkça Sorulan Sorular

Ürünleri teslim alırken ödeme yapabilir miyim?

Hayır, üretim öncesi ödeme kabul etmekteyiz. 

Kargo ücretini kim ödeyecek?

Tüm gönderiler alıcı ödemelidir. Kargo size aittir. 

Ne zaman iptal - iade hakkına sahibim?

Talep sonrası üretim süreci başlayana kadar iptal - iade hakkında sahipsiniz. Fakat üretim genelde talepten itibaren 7 saat içerisinde başlamaktadır. 

Ücret iadelerinde banka transfer - komisyon ücretleri düşürülmektedir. 

Ne tür ürünler üretebiliyorsunuz?

Aşağı kısımda listelediğimiz ürünleri üretebiliyoruz. Bu ürünlerde markanıza özel üretim ve özelleştirme yapabilmekteyiz. 

Markanıza Özel Üretimi Yapılan

Ürün Yelpazesi

Temel üretim odağımız Silikon Kalıplar olmasına rağmen aşağıda listelediğimiz ürünleri sizin markanıza özel üretebiliyor ve özelleştirebiliyoruz.

Markaya Özel

Özelleştirme ve Üretim

Ürünleri markanıza özel aşağıda listelediğimiz özelliklerde özelleştirebilmekteyiz.

Markaya Özel Özelleştirme ve Üretim

YAPMIYORUZ

Markaya özel üretimini yapmadığımız bazı ürün yelpazelerini de sizlerle paylaşmak istiyoruz. Bu ürün üretimi için lütfen teklifte bulunmayınız. 

Kurumsal Bayilik ve Fason Üretim

Önemli Notlar

Üretim kapasitemiz sınırsız değildir. Bu yüzden belli oranda üretim yapabiliyoruz. Belli dönemlerde aşırı yoğunluk olduğunda sipariş teslim sürelerinde uzama olabilmektedir. Tesis ve atölye ortamımız da belli sınırlamalar dahilinde olduğu için özellikle biblo üretiminde çok fazla stok tutamıyoruz. 

Tüm başvuruları kabul edemiyoruz. Üretim hacmimiz dolduğunda yeni başvuru kabul edememekteyiz. Bu yüzden başvuru öncesi bizimle iletişim kurmanızı rica ediyoruz. 

Ayrıca ön ödemeli üretim konseptini benimsemekteyiz. Lütfen üretim sonrası ödeme konusunda veya aylık cari ödeme konusunda ısrar etmeyiniz. 

"Üret, gönder, faturaya kes bana. Gelecek ay toplu öderim..." Lütfet bu söylemli cümlelere  yanıtımızın kesin olarak "HAYIR" olacağını unutmayınız.